218218-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Schakt- och grävmaskiner samt tillhörande delar – Hjulburen grävmaskin 16 ton med sk "kortrumpa"
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelHjulburen grävmaskin 16 ton med sk "kortrumpa"
BeskrivningDenna upphandling avser 1 st fabriksny hjulgrävare med en arbetsvikt 16 ton med tillhörande utrustning.
Intern identifierare6063
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 43200000 Schakt- och grävmaskiner samt tillhörande delar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000