218220-2021 - ÄndringSverige-Borlänge: Hantering av slam
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Transport och övertagande av rötat avvattnat slam
Referensnummer: ABBE 2021/231
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90513900 Hantering av slam
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar ett ramavtal avseende hämtning, transport och övertagande av rötat avvattnat slam från reningsverket i Borlänge kommun. Det rötade avvattnade slammet ska hämtas vid anläggningen enligt överenskommen frekvens med beställaren.