218220-2026 - Resultat
Sverige – Ingenjörstjänster – OPTO 2.0 - Upprättande av bygghandling och framtagande av förfrågningsunderlag för utförandeentreprenad för sträckan: Öxnered - Mellerud, Skälebol - Kornsjö
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelOPTO 2.0 - Upprättande av bygghandling och framtagande av förfrågningsunderlag för utförandeentreprenad för sträckan: Öxnered - Mellerud, Skälebol - Kornsjö
BeskrivningOPTO 2.0 - Upprättande av bygghandling och framtagande av förfrågningsunderlag för utförandeentreprenad för sträckan: Öxnered - Mellerud, Skälebol - Kornsjö.
Intern identifierareKOM-419558
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71300000 Ingenjörstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71311300 Konsulttjänster för infrastruktur
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
BeskrivningOPTO 2.0 - Upprättande av bygghandling och framtagande av förfrågningsunderlag för utförandeentreprenad för sträckan: Öxnered - Mellerud, Skälebol - Kornsjö
Intern identifierareOPTO 2.0 - Upprättande av bygghandling och framtagande av förfrågningsunderlag för utförandeentreprenad för sträckan: Öxnered - Mellerud, Skälebol - Kornsjö