218269-2023 - KonkurrensutsättningSverige-Söderhamn: Optiska fiberkablar
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bredbandsmaterial Fiberstaden, Hudiksvall och Nordanstigs kommun
Referensnummer: 13646
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
32562000 Optiska fiberkablar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar inköp av bredbandsmateriel för utbyggnad av bredbandsnät i Hudiksvall och Nordanstigs kommuner.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 9 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
32562000 Optiska fiberkablar, 32562300 Fiberoptiska kablar för dataöverföring
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen