218296-2023 - ResultatSverige-Märsta: Tolktjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tolktjänster
Referensnummer: UH-2022-232
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79540000 Tolktjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Sigtuna kommun har för avsikt att upphandla tolkförmedlingstjänster.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Sigtuna kommun har för avsikt att upphandla tolkförmedlingstjänster. Avtal kommer tecknas med tre (3) leverantörer i rangordning.