218335-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Söderhamn: Bärbara datorer
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Surfplattor och tillbehör Hofors kommun
Referensnummer: 7336
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
30213100 Bärbara datorer
II.1.4.
Kort beskrivning
Inköp Gävleborg upphandlar surfplattor och tillbehör till Hofors kommun.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 4 500 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
30213100 Bärbara datorer, 30213200 Portföljdator, 30213500 Handdatorer, 30237200 Datortillbehör
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen