2. Förfarande
Förfarande
Titel: Pumpar
Beskrivning: Upphandlingen omfattar inköp, service och reparation av pumpar. Avtalet gäller främst kommunens VA-avdelning som har flertalet olika sorters avlopps- och dricksvattenpumpar placerade på olika delar i kommunen.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 42000000 Industrimaskiner
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:109606:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 42120000 Pumpar och kompressorer