21839-2025 - Resultat
Sverige – Uthyrning av lastbilar med förare – Lastbilstransporter
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Lastbilstransporter
Beskrivning: Sandvikens kommun upphandlar lastbilstransporter för transport av exempelvis snö, sten och jord etc.
Intern identifierare: IKS2024_71
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 60181000 Uthyrning av lastbilar med förare
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Beskrivning: Sandvikens kommun upphandlar lastbilstransporter för transport av exempelvis snö, sten och jord.
Intern identifierare: Lastbilstransporter