218415-2026 - Resultat
Sverige – Anläggningsarbete – 5341_3378_8670 Gottorps Allé mfl
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
Titel5341_3378_8670 Gottorps Allé mfl
BeskrivningEntreprenaden omfattar anläggande av byggator med VA-ledningsnät och kanalisation, färdigställande av park samt ombyggnation av busshållplats. Entreprenaden är uppdelad i 3 huvuddelar, Gottorps Allé (5341), Gottorpsvägen Västra (3378) samt Gottorp 3 (8670).
Intern identifierareTN-2025-2016
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
Ytterligare klassificering (cpv): 45112000 Grävning och schaktning, 45112500 Schaktning, 45112711 Utformning av parker, 45233100 Anläggning av huvudvägar och andra vägar, 45233130 Anläggningsarbeten för allmänna vägar, 45233140 Vägarbeten, 45233228 Ytbeläggningsarbete, 45233330 Grundläggning av gator, 45236000 Markanläggning, 45262300 Betongarbeten, 45316100 Installation av utomhusbelysning, 45332200 VA-arbeten, 77310000 Plantering och skötsel av grönområden
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierare5341_3378_8670 Gottorps Allé mfl