2. Förfarande
Förfarande
Titel: Utbyggnad för kapacitetsökning med skärpta reningskrav - Simsholmens ARV
Beskrivning: Denna upphandling innebär att en Leverantör ska projektera och utföra utbyggnad för kapacitetsökning med skärpta krav vid Simsholmens reningsverk i Jönköping. Upphandlingen sker i två steg. Arbetena som upphandlingen avser är projektering och utförande genom totalentreprenad i samverkan, så kallad partnering.
Intern identifierare: 24/161
Typ av förfarande: Selektivt
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Ytterligare om kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
Ytterligare klassificering (cpv): 45252127 Byggnation av avloppsreningsverk
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000