218478-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Snöröjning – Vinterväghållning Bjurholm enskilda vägar
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Vinterväghållning Bjurholm enskilda vägar
Beskrivning: Utförande av plogning och sandning av enskilda vägar inom Bjurholms kommun samt snödikning, isrivning och kantskärning.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90620000 Snöröjning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:87733:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 90630000 Isröjning