218485-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Läkemedel
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Läkemedel på rekvisition 2020, SLL450
Referensnummer: RS 2019-0340
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33600000 Läkemedel
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar rekvisitionsläkemedel inom diverse olika ATC-koder till de upphandlande myndigheter som framgår av upphandlingsdokumenten.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för alla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Upphandlingen avser ett antal olika läkemedel/positioner, för mer information hänvisas till upphandlingsdokumenten.
Del nr: 1-187
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen