21849-2024 - ResultatSverige-Jönköping: Elektriska installationer av värme och övrig elektrisk utrustning för byggnader
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Elinstallationer
Referensnummer: 2023/1168
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45315000 Elektriska installationer av värme och övrig elektrisk utrustning för byggnader
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar tillhandahållande av installationstjänster inom el, tele-teknik och data med projektledning, kontroll, uppföljning samt genomförande. Exempel på arbeten som avses avropas är kompletteringar av el- datauttag, kanalisation, montering konfigurering datanätswitchar, byten av Dect/Wifi basar, utökning, korskoppling, felsökning i el, telenät datanät samt inom domstolsteleteknik.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45315000 Elektriska installationer av värme och övrig elektrisk utrustning för byggnader, 45315100 Eltekniska installationer
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen