218491-2019 - ResultatSverige-Kalmar: Tryckning och tillhörande tjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
2019 Upphandling av ramavtal avseende tryckning av skriftserie för Linnéuniversitet
Referensnummer: 2019/204-2.1.6
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79800000 Tryckning och tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen av ramavtal för tryck av skriftserie enligt detta förfrågningsunderlag. Merparten av de skrifter i serien som skall levereras är doktorsavhandlingar.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79820000 Trycktjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen