2. Förfarande
Förfarande
Titel: Extra städ
Beskrivning: lokalvårdstjänster som utförs utöver ordinarie städning,som utförs av Universitetets servicepersonal. Uppdraget kommer främst utföras under lördagar och söndagar, helgdagar (röda dagar) samt klämdagar i anslutning till helgdag, uppdrag under kvällstid kan föremkomma. Aktuella ytor framgår av upphandlingsdokument. Inga garantier lämnas då ytor kan förändras över tid
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90910000 Städning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:114863:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 90919300 Städning av skolor, 90919200 Kontorsstädning
Optioner:
Beskrivning av alternativen: två (2) år + ett (1) år