218516-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Motorfordon för godstransport – Ellastbil
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ellastbil
Beskrivning: Östersunds kommun upphandlar en eldriven lastbil.
Intern identifierare: 25/102
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 34130000 Motorfordon för godstransport
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000