21856-2024 - ResultatSverige-Vetlanda: Programvara och informationssystem
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandlingssystem
Referensnummer: UH-2022-224
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
48000000 Programvara och informationssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Höglandskommunerna (Vetlanda, Nässjö, Eksjö, Sävsjö och Aneby) inbjuder tillsammans med ett antal kommunala bolag, Höglandsförbundet och Höglandets Räddningstjänstförbund intresserade företag att lämna anbud i upphandling av Upphandlingssystem.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48000000 Programvara och informationssystem, 48400000 Programvara för affärstransaktioner och personliga affärer, 48490000 Programvara för upphandling
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen