Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
EKG-apparater
Referensnummer: DNRGS180246
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33123200 EKG-apparater
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser EKG apparater till Region Halland för användingen inom Hallands sjukhus och närsjukvården. Upphandlingen omfattar 30 EKG apparater under avtalstiden.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen