Bildhanteringssystem för operationsrum. Avser överföring av operationsflöde/bild till teamstationer i mosaik. Systemet ska även kunna föra över ljud/bild till konferensrum i utbildningssyfte.
Helt eller delat anbud
Anbudsgivare kan välja att lämna anbud på ett eller flera anbudsområden. Varje anbudsområde utvärderas och tilldelas var för sig.
Anbud kan lämnas på följande områden:
Enklare dokumenteringssytem
Bildhanteringssystem
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 32260000 Utrustning för dataöverföring, 32270000 Digital överföringsutrustning, 32300000 TV- och radioapparater, ljud- eller videobandspelare eller videoavspelare, 32320000 TV-utrustning och audiovisuell utrustning, 33100000 Medicinsk utrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen