218646-2018 - ResultatSverige-Uppsala: Programvara och informationssystem
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
System for sökning, urval och beställning av e-böcker
Referensnummer: SLU.ua.2017.2.4.4-3823
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
48000000 Programvara och informationssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
System for sökning, urval och beställning av e-böcker. Systemet kan beskrivas som en inköpsportal för förvärv av e-böcker från förlag och aggregatorer.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48161000 Administrativt bibliotekssystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen