2. Förfarande
Förfarande
Titel: Utredning av kränkande särbehandling och trakasserier
Beskrivning: Upphandlingen omfattar utredning av kränkande särbehandling, trakasserier eller sexuella trakasserier. Tjänsten ska innefatta initial bedömning och vid behov även en fördjupad utredning av händelsen och/eller händelserna. Leverantören ska kunna vara Arbetsförmedlingen behjälplig genom att bedöma, hantera och göra åtgärdsplan för händelsen som sådan och hantering av inblandade parter.
Intern identifierare: Af-2023/0114 3063
Typ av förfarande: Annat förfarande i ett steg
Förfarandets viktigaste kännetecken: Arbetsförmedlingen kommer att tilldela den leverantör kontrakt vars anbud är det ekonomiskt mest fördelaktiga utifrån grunden pris. Arbetsförmedlingen kommer att pröva anbud i följande steg: först prövas vilket anbud som är det ekonomiskt mest fördelaktiga utifrån grunden pris, därefter prövas anbudet med det lägsta priset om anbudet uppfyller de kvalificeringskrav, uteslutningsgrunder och obligatoriska krav på tjänsten som ställs på anbudsgivaren. Om kvalificeringskraven, obligatoriska krav på tjänsten inte är uppfyllda och/eller uteslutningsgrund finns för den anbudsgivare som lämnat det lägsta priset kommer Arbetsförmedlingen att pröva det anbud som lämnat näst lägst priset och så vidare. Ett anbud som inte uppfyller samtliga obligatoriska krav i denna förfrågan kommer att förkastas.
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård
Ytterligare klassificering (cpv): 85140000 Diverse hälsovård, 85147000 Företagshälsovård
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generell del
Beskrivning: Generell del
Ytterligare klassificering (cpv): 85100000 Hälsovårdstjänster, 85147000 Företagshälsovård
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Krav på leverantören
Beskrivning: Krav på leverantören