218666-2018 - ResultatSverige-Växjö: Sportartiklar och -utrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Idrottsmateriel
Referensnummer: 2017-00478
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
37400000 Sportartiklar och -utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser avrop av idrottsmateriel som nyttjas av upphandlande myndigheters verksamheter. I upphandlingen efterfrågas montering för produkter som behöver utföras av fackmän.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
37420000 Gymnastikutrustning, 37440000 Träningsutrustning, 37450000 Utrustning för sporter på plan eller bana
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen avser avrop av idrottsmateriel som nyttjas av upphandlande myndigheters verksamheter. Leverantören ska kunna leverera ett brett sortiment av idrottsmateriel inom grupperna bollsport, fitness,
Friidrott, friluftsliv, förvaring och vagnar, gymnastik, orientering, spel och lek samt styrketräning. I upphandlingen efterfrågas montering för produkter som behöver utföras av fackmän.