218726-2018 - ResultatSverige-Göteborg: Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
FPLC Systems
Referensnummer: EUI 18 010
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
II.1.4.
Kort beskrivning
FPLC system.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
38430000 Detektions- och analysutrustning, 38432200 Kromatografer
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
University of Gothenburg, Department of chemistry and molecular biology and the mammalian protein expression core facility, invites you to submit a tender for four FPLC system.