2. Förfarande
Förfarande
Titel: Hantverkartjänster lås, larm och passersystem
Beskrivning: Ramavtal för service, underhåll och ny installation av lås, larm och passersystem Information om kommunens lås, larm och passersystem kommer lämnas efer att man blivit kvalificerad anbudsgivare och efter det kan man lämna anbud. Så upphandlingen sker i två steg 1. Ansökan lämnas in därefter kvalificering information och tillgång till fullständigt förfrågningsunderlag och i steg 2 Anbudsinlämning
Typ av förfarande: Selektivt
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45312200 Installation av inbrottssystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:126068:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 35120000 Bevaknings- och säkerhetssystem, 98395000 Låssmedstjänster, 31625300 Inbrottslarmssystem, 35121700 Larmsystem, 45312000 Installation av larmsystem och antenner