2. Förfarande
Förfarande
Titel: Rörinstallationer och Mekaniska svetsarbeten inom kraftvärmeverk
Beskrivning: Upphandlingen avseer rörinstallationer och mekaniska svetsarbeten inkl. möjlighet till materialinköp. Avseende originaldelar samt utbyte av dessa kan Beställaren komma att använda annan leverantör när detta bedöms lämpligt ur ett garanti- eller driftsäkerhetsperspektiv.
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 44160000 Rörledningar, ledningar, foderrör, rör och liknande föremål
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127344:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45262680 Svetsning