218788-2018 - ResultatSverige-Uddevalla: Gaser
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Gas och gasol
Referensnummer: KS 2018-230
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
24100000 Gaser
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser för de upphandlande myndigheternas samlade behov av gas och gasol levererad i gasflaska. (hyra/köp gas- och gasolflaskor).
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
09120000 Gasformiga bränslen
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen