218810-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Avfallstjänster – Avfallstransporter
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelAvfallstransporter
BeskrivningAvtalet omfattar transporter av avfall från kommunens avfallsanläggningar i Norsjö kommun till av kommunen anvisade förbrännings- och/eller behandlingsanläggningar. Avfallet som omfattas av uppdraget består huvudsakligen av hushålls- och verksamhetsavfall som samlas in via kommunens återvinningscentral.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90500000 Avfallstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:120737:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 90510000 Avfallshantering, 90512000 Avfallstransport