2. Förfarande
Förfarande
Titel: Elevtransport buss (Centrala stan, Notviken, Örnäset, Hertsön och Råneå)
Beskrivning: Syftet med upphandlingen är att tillhandahålla trygga, säkra och hållbara elevtransporter med buss för elever i Luleå kommun. Avser upptagningsområden: Centrala stan och Råneå.
Intern identifierare: KLF 2024/1997
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 60130000 Passagerartransport på väg för särskilda ändamål
Ytterligare klassificering (cpv): 60100000 Vägtransporter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Elevtransport buss (Centrala stan, Notviken, Örnäset, Hertsön och Råneå)