2. Förfarande
Förfarande
Titel: Snittblommor och krukväxter
Beskrivning: Upphandlingen omfattar Luleå Kommun, LLT, Lumire, Luleå Hamn, Luleå Kommunföretag och Luleå Energis behov av Snittblommor, blomrrangemang och krukväxter.
Intern identifierare: KLF 2025/2008
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 03121200 Snittblommor
Ytterligare klassificering (cpv): 03000000 Jordbruks-, jakt-, fiske- och skogsbruksprodukter samt tillhörande produkter, 03120000 Trädgårdsväxter och plantskoleprodukter, 03121210 Blomsteruppsättningar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Snittblommor
Beskrivning: Snittblommor
Intern identifierare: Snittblommor
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Krukväxter
Beskrivning: Krukväxter
Intern identifierare: Krukväxter