See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Eventteknik till kulturarrangemang
Beskrivning: Syftet med upphandlingen är att teckna ett ramavtal för att täcka behovet av tekniker, hyra och köp av teknik samt eventprodukter till små och stora evenemang så som exempelvis eventtält, hyrtoaletter, röda mattor etcetera.
Intern identifierare: 23/2
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem
Ytterligare klassificering (cpv): 32342300 Mikrofoner och högtalarenheter, 32342410 Ljudutrustning, 79952100 Anordnande av kulturevenemang, 92370000 Ljudteknikertjänster, 98350000 Kultur- och fritidstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generella krav - samtliga delområden
Beskrivning: Se upphandlingsdokument
Ytterligare om kontraktets art: Tjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 32340000 Mikrofoner och högtalare, 32342410 Ljudutrustning, 79952100 Anordnande av kulturevenemang, 92370000 Ljudteknikertjänster
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Delområde 1 - Hyra av eventprodukter
Ytterligare klassificering (cpv): 32340000 Mikrofoner och högtalare, 32342410 Ljudutrustning, 79952100 Anordnande av kulturevenemang, 92370000 Ljudteknikertjänster, 98350000 Kultur- och fritidstjänster
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Delområde 2 - Hyra av personal
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Delområde 3 - Hyra av teknik
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Delområde 4 - Köp av teknik
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Delområde 5 - Hyra av personal tillsammans med teknik