218971-2022 - ResultatSverige-Kalmar: Tillhandahållande av programvara
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Realtidsdisplayer
Referensnummer: 2020-267
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72268000 Tillhandahållande av programvara
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Kalmar län genomför en upphandling rörande de realtidsdisplayer som finns på länets hållplatser. Uppdraget omfattar både upphandling av hårdvara och tjänster.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
32351200 Skärmar, 34000000 Transportutrustning och transporthjälpmedel, 34928472 Skyltar, 34992000 Skyltar och upplysta skyltar, 48813000 System för passagerarinformation, 48813200 System för passagerarinformation i realtid
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen