218980-2022 - ResultatSverige-Östhammar: Avfallstransport
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Containertransport av grovavfall till Väddika från ÅVC
Referensnummer: KS-2022-74
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90512000 Avfallstransport
II.1.4.
Kort beskrivning
Östhammars kommun upphandlar ett ramavtal för transport av containrar med sorterat grovavfall från sina tätorter till Väddika avfallsanläggning.
En leverantör kommer att antas för uppdraget.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
63111000 Containerhantering, 90510000 Avfallshantering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen