See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Transport och omhändertagande av slam från avloppsreningsverk
Beskrivning: Uppdraget innefattar en helhetslösning för hantering av slam från avloppsreningsverken i kommunerna inom Vafabmiljös geografiska område. Detta inkluderar hämtning, transport, vägning, mellanlagring och hygienisering av slammet. Vidare omfattar uppdraget även hantering och säkerställande av bästa möjliga avsättning av slammet, i enlighet med gällande miljö- och hälsoskyddsföreskrifter.
Intern identifierare: 2025/547-VMKF
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Allmänn del
Beskrivning: Uppdraget innefattar en helhetslösning för hantering av slam från avloppsreningsverken i kommunerna inom Vafabmiljös geografiska område. Detta inkluderar hämtning, transport, vägning, mellanlagring och hygienisering av slammet.
Intern identifierare: 1758478-0
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Arboga kommun
Intern identifierare: 1629233-1
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Enköpings kommun
Beskrivning: Pris kan lämnas för en, flera eller samtliga kommuner i området.
Intern identifierare: 1629226-2
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Fagersta kommun
Beskrivning: Uppdraget innefattar en helhetslösning för hantering av slam från avloppsreningsverken i kommunerna inom Vafabmiljös geografiska område. Detta inkluderar hämtning, transport, vägning, mellanlagring och hygienisering av slammet
Intern identifierare: 1629228-3
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Hallstahammars kommun
Intern identifierare: 1629231-4
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Kungsörs kommun
Intern identifierare: 1629234-5
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: Köpings kommun
Intern identifierare: 1629232-6
Del (anbudsområde): LOT-0008
Titel: Köping; slam från vassbäddar
Intern identifierare: 1752303-7
Del (anbudsområde): LOT-0009
Titel: Norbergs kommun
Intern identifierare: 1629229-8
Del (anbudsområde): LOT-0010
Titel: Sala kommun
Intern identifierare: 1629227-9
Del (anbudsområde): LOT-0011
Titel: Skinnskattebergs kommun
Intern identifierare: 1629230-10