219006-2018 - Frivillig förhandsinsynSverige-Göteborg: Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
Meddelande om frivillig förhandsinsyn
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Masspektrometer
Referensnummer: EUI 18 034
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
II.1.4.
Kort beskrivning
Masspektrometersystem som består av en Q Exactive HF-Standard MS System och en EASY nLC 1200.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
38430000 Detektions- och analysutrustning, 38433100 Masspektrometer
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
1 st Q Exactive HF-X Standard MS System inklusive 1 st EASY nLC 1200