FRA avser att teckna ramavtal avseende Ventilationstjänster. Exempel på arbete kan vara – men inte begränsat till – OVK arbeten, reparationer och underhhållsarbeten i befintligt ventilationssystem och kompletterande nyinstallationer.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 2 400 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 42520000 Ventilationsutrustning, 45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Omfattning beräknas till 600 000 kr per år eller 2 400 000 under avtalets totala giltighetstid inklusive förlängningsoption (totalt 4 år).
Takvolym för detta avtal är 2 000 timmar