219017-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Visby: Vägbyggnadsmaterial
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Beläggning av gator och vägar
Referensnummer: TN 2020-3997
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44113000 Vägbyggnadsmaterial
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ett ramavtal för avrop av olika typer av beläggningar utlagda på främst gator och vägar, men även på andra markytor inom Region Gotland.
Entreprenaden omfattar anläggningsarbeten avseende i huvudsak underhållsbeläggnings- och överbyggnadsarbeten inklusive reparationsarbeten, samt nybyggnadsarbeten i mindre omfattning.
Anbud ska ha lämnats i TendSign senast: 2021-06-04 23:59
Avtalets beräknade startdatum är:2022-04-01
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
14213100 Makadam, 44113310 Asfalterat vägmaterial, 44912100 Granit
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen