219021-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster – Byggledare VA
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelByggledare VA
BeskrivningUpphandlingen avser ramavtal för Tekniska konsulter – Byggledare VA och omfattar byggledningsuppdrag för projekt inom SVOA:s ledningsnät, såsom dagvatten-, vatten- och avloppsledningar samt anläggningar för dagvatten. Projekten kan avse både förnyelseplansprojekt och exploateringsprojekt.
Intern identifierare24SVOA69
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
BeskrivningByggledare VA
Intern identifierareByggledare VA