Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Teknisk bevakning
Referensnummer: LOC 1712-1203
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 35123400 Passerkort
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser succesiva leveranser avseende service, underhåll och kompletteringar och nyinstallationer av Teknisk Bevakning till Stockholms läns landstings förvaltningar, bolag och stiftelser (SLL).
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 300 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 35123400 Passerkort, 31625000 Inbrotts- och brandlarm, 35121700 Larmsystem, 45312000 Installation av larmsystem och antenner, 32235000 Slutet övervakningssystem, 32323500 TV-övervakningssystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Denna upphandling avser succesiva leveranser avseende service, underhåll och kompletteringar och nyinstallationer av teknisk bevakning till Stockholms läns landstings förvaltningar, bolag och stiftelser (SLL).