219087-2022 - ResultatSverige-Härnösand: Städning och renhållning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Städtjänster
Referensnummer: 21RS7877
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90900000 Städning och renhållning
II.1.4.
Kort beskrivning
Tjänstekontrakt för Städtjänster inom Region Västernorrland enligt bifogade handlingar. Leverans sker inom tre områden; Närsjukvårdsområde Norr, Närsjukvårdsområde Söder och Närsjukvårdsområde Väster.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90911200 Städning av byggnader
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen