Typ av upphandlande myndighet Annan typ: Kommunalt bolag
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Underhåll och akuta åtgärder av kylanläggningar i kök
Referensnummer: HS/2018:59
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 50730000 Reparation och underhåll av kylargrupper
II.1.4.
Kort beskrivning
Planerat och avhjälpande underhåll samt akuta åtgärder av kylanläggningar i kök. Det finns även anläggningar med komfortkyla som är i behov av planerat och avhjälpande underhåll.
Upphandlingen omfattar både Huddinge Samhällsfastigheter AB och Huge Bostäder AB.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45331230 Installation av kylutrustning, 45331231 Installation av kyl- och frysanläggningar, 45453000 Reparation och renovering, 50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen