Denna entreprenad omfattar en ny tillkommande transformering 400/130 kV, ett nytt luftisolerat 130 kV ställverk, installation av ny krafttransformator och ny shuntreaktor samt anslutning av befintliga objekt till nytt ställverk.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Benämning på upphandlingen
Priser för Timmersdala enligt FFU
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45000000 Anläggningsarbete, 45262600 Diverse entreprenader inom särskilda fackområden
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Byggentreprenad
Pris för option 2
Del nr: 4