Huvudsaklig CPV-kod 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Pansarövningsfältet Revingehed utvidgades i mitten på 60-talet när Försvarsmakten ökade sin verksamhet.
Vi har i dagsläget identifierat ett stort underhållsbehov för det aktuella byggnadsbeståndet. Inventeringar har genomförts under åren som visat ett ökande behov. Vi har därför tagit beslut om att åter inventera beståndet och har idag dokumenterat underhållsbehovet av ett trettiotal gårdar.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71244000 Kostnadsberäkning, kostnadsövervakning, 71314300 Konsulttjänster för energibesparing, 71355000 Mätningstjänster, 71630000 Teknisk besiktning och provning, 79417000 Konsulttjänster för säkerhet
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen