2. Förfarande
Förfarande
Titel: Tekniska konsulter: markbesiktning
Beskrivning: Upphandlingen avser ramavtal för konsultuppdrag inom området: Besiktningsuppdrag inom mark. Uppdrag avser alla förekommande uppdrag inom markbesiktningar.
Intern identifierare: SOT 2025/44
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71630000 Teknisk besiktning och provning
Ytterligare klassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000