Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Digital Röntgensensor
Referensnummer: RS/211121
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
II.1.4.
Kort beskrivning
Leverantören åtar sig att till Region Värmland (regionen) leverera Digital röntgensensor med tillhörande tjänster i enlighet med detta avtal och det upphandlingsdokument som legat till grund för den upphandling som föregått detta avtal, samt enligt de villkor som framgår av antaget anbud.
Regionen kommer inte att i avtal kunna garantera viss volym. Antagen leverantör är skyldig att leverera det verkliga behovet.
Upphandlingen omfattar:
· Digitala röntgensensorer
· Hållare för sensorer
· Kvalitets- och programvara för kontroll och felsökning
· Service – och support
· Elektronisk handel
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 6 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar, 33100000 Medicinsk utrustning, 33111000 Röntgenapparatur, 33111500 Tandröntgen
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen