Typ av upphandlande myndighet Regionalt eller lokalt organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bredbandsmaterial Bollnäs Energi AB.
Referensnummer: 6823
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 32000000 Radio-, televisions-, kommuniktions- och telekommunikationsutrustning samt tillhörande utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Inköp Gävleborg upphandlar åt Bollnäs Energi bredbandsmateriel för löpande uttag gällande utbyggnad av bredbandsnät inom Bollnäs kommun.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 2 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 32000000 Radio-, televisions-, kommuniktions- och telekommunikationsutrustning samt tillhörande utrustning, 32260000 Utrustning för dataöverföring, 32570000 Kommunikationsutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen