Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bemanningstjänst - Kockar och måltidsbiträden
Referensnummer: 2018-13191
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79610000 Personalförmedling
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser bemanning av kockar och måltidsbiträden för Kriminalvårdens verksamheter, bemanning av vakanser akut och långsiktigt.
Upphandlingen avser Stockholmsområdet.
Information om upphandlingen.
Beskrivning av upphandlingen.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 55300000 Restaurang- och serveringstjänster, 55322000 Tillagning av måltider, 55510000 Matsalstjänster, 79620000 Förmedling av personal, även tillfälligt anställda
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen