219309-2022 - ÄndringSverige-Falun: Hälso- och sjukvård samt socialvård
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kataraktoperationer
Referensnummer: RS 2022/301
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård
II.1.4.
Kort beskrivning
Köp av operationer som ska utföras i regionens lokaler när dessa inte används av ordinarie verksamhet