21935-2021 - ResultatSverige-Kristianstad: Mikroskop
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Undersökningsmikroskop
Referensnummer: KI190079
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
38510000 Mikroskop
II.1.4.
Kort beskrivning
Med benämning ögonundersökningsmikroskop avses mikroskop och spaltlampa. Fler objektområden kan tillkomma i denna DISen gällande benämningen mikroskop framöver.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33100000 Medicinsk utrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen