219364-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Malmö: Lagerhantering
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lagerupphandling 2020
Referensnummer: 19/00732
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79991000 Lagerhantering
II.1.4.
Kort beskrivning
Lagerentreprenad för VA SYDs avfallshantering. Innefattar mottagning, lagring och byggnation av kärl och utrustning.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90500000 Avfallstjänster, 90918000 Rengöring av avfallsbehållare
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen