219382-2018 - ResultatSverige-Jönköping: Vägtransporter
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Transporttjänster inom Jönköpings län, delområde 8
Referensnummer: RJL 2018/659
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
60100000 Vägtransporter
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Jönköpings län avser upphandla transporttjänster inom Jönköpings län, delområde 8.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
64100000 Post- och budtjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen